GRAND PRIX dla SICOLAB 062MFA

na targach EUROLAB 2019

SICOLAB

Cichy kompresor laboratoryjny

SICOLAB

Wyciszona stacja       
kompresorowa.

Ciche

Poprzez celowe wygłuszenie hałasu

Kompaktowe

praca ciągła

Mobilne

Z uchwytami oraz na kołach

Sprężarki do laboratorium

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego:

 


Zadzwoń!

Proszę dodać 2 i 1.

Wyślij wiadomość!

SICOLAB - Nasz cichy kompresor do laboratorium i praktyk lekarskich

Cichy. Kompaktowy. Mobilny.

Hałas w miejscu pracy zakłóca koncentrację oraz może być szkodliwy. Nie pozwólcie sobie przeszkadzać: cichy Kompresor zapewni przyjemne warunki pracy w Twoim laboratorium i praktyce lekarskiej.

Nasz cichy kompresor SICOLAB ze swoim niezwykle niskim poziomem generowanego hałasu jest idealnym źródłem sprężonego powietrza wymaganym w laboratorium oraz praktyce lekarskiej.

Kolejną zaletą SICOLAB są kompaktowe wymiary. Nasz cichy kompresor SICOLAB znika praktycznie pod stołem laboratoryjnym. Znajdzie również swoje miejsce w małych pomieszczeniach.

Nasz kompresor SICOLAB należy do najbardziej przyjaznych urządzeń. Przeglądu wymagają jedynie wymiany filtrów raz w roku.

A Państwo pozostają z kompresorem SICOLAB elastyczni, gdyż mobilność zapewniają kółka oraz uchwyty po bokach urządzenia.

Dane techniczne

 

 

Zalety, które przekonują!

Cichy. Kompaktowy. Mobilny.

 • BEZOLEJOWY

  SICOLAB jest źródłem powietrza bezolejowego.
  Urządzenia olejowe uszkadzają zawory, zatykają dysze i mogą zakłócać wyniki pomiarów. Nasz cichy kompresor SICOLAB jest szczególnie przyjazny środowisku i nie wymaga kontroli poziomu oleju, oraz jego wymiany, jak i wymiany filtrów olejowych.

   

   
 • ŁATWY W OBSŁUDZE

  Gotowy do podłączenia


  Nasz cichy kompresor SICOLAB jest bardzo intuicyjny w obsłudze, dzięki przejrzystemu rozłożeniu elementów sterowania. SICOLAB jest kompresorem Plug & Play.

  Dwa przyłącza sprężonego powietrza

  Odbiór sprężonego powietrza odbywa się poprzez szybkozłącze na przednim panelu (powietrze dostarczane jest w zakresie 0-8 bar dzięki reduktorowi ciśnienia). Nasz cichy kompresor SICOLAB posiada na tylnym panelu dodatkowe przyłącze na sprężone powietrze.

   
 • NISKI POZIOM WIBRACJI

  Korzystajcie z SICOLAB po prostu w miejscu pracy.

   
 • 100% CIĄGŁEJ PRACY

  Nasz cichy kompresor SIOCLAB został tak zaprojektowany, aby dostarczać Państwu czyste powietrze w sposób ciągły.

  Jest to możliwe dzięki wyposażeniu urządzenia w bezolejowy kompresor tłokowy, który znany jest ze swojej żywotności oraz wielorakiego zastosowania w wymagającym otoczeniu. Opcjonalny osuszacz membranowy  zapewnia suche sprężone powietrze i nie wymaga fazy regenerowania, ani przeglądu.

   
 • AUTOMATYCZNY SYSTEM ODPAROWYWANIA KONDENSATU

  Nasz cichy kompresor SICOLAB jest przyjazny środowisku i użytkownikowi. Powstająca wilgoć zbierana jest w zbiorniku, a następnie odparowywana przez wymianę ciepła. Kondensat nie musi być więcej odprowadzany ręcznie.

   
 • ANTYBAKTERYJNA ORAZ ANTYKOROZYJNA POWŁOKA ZBIORNIKA

  Bakterie powodują potecjalne zagrożenie oraz mogą wywoływać infekcje. Powłoka wewnętrzna zbiornika SICOLAB jest pokryta specjalnym, antybakteryjnym materiałem. Cząstki srebra blokują kształtowanie się bakterii, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu korozji

   
 • NIE WYMAGAJĄCY PRZEGLĄDÓW

  Zaledwie raz w roku powinne zostać wymienione filtry.

   

   

Przykładowe zastosowania

dla sprężonego powietrza w laboratorium

 • AUTOSAMPLER

   
 • BADANIA KRWI

   
 • ANALIZY CO2, DSC, COT

   
 • DOZOWANIE

   
 • DETEKTOR ELSD

   
 • Kompresor do chromatografii: FID, FPD

   
 • LCMS

   
 • BADANIA ŻYWNOŚCI

   
 • POMIARY CZĄSTEK

   
 • RHEOMETER

   
 • KOMPRESOR DO SPEKTROMETRII: AA, NMR, FT-IR

   
 • GENERATORY AZOTU

   

GRAND PRIX dla SICOLAB 062MFA na targach EUROLAB 2019

 

Update: Nasza sprawdzona sprężarka laboratoryjna SICOLAB jest prezentowana w renomowanym czasopiśmie branżowym dla laboratorium "Analityka". Dürr Technik wygrał pożądaną nagrodę GRAND PRIX na Eurolab. Zostało to zaakceptowane przez Pawel Neuwerth. Link: https://www.sklep.malamut.pl/czasopisma.html

 

 

---

W dniach 13-15 marca 2019 r. w pięknym Pałacu Kultury i Nauki w centrum Warszawy (Polska) odbyły się targi EUROLAB 2019 – branżowe targi analityki oraz technik pomiarowych.

Dla Dürr Technik był to drugi udział w targach. Już zeszłoroczna edycja była bardzo udana.

Szczególnie połączenie świata nauki ze światem przemysłu czyni targi interesującymi dla odwiedzających. Dzięki temu nasza firma mogła powitać wielu odwiedzających na stoisku oraz przedstawić im naszą ofertę. Ciche kompresory laboratoryjne z rodziny SICOLAB i SICOLAB mini zostały szczególnie dobrze przyjęte.

Ważnym punktem podczas wystawy był specjalnie wyposażony Clean Room, w którym wybrane firmy mogły prezentować swoje produkty po wcześniejszym zgłoszeniu. Firma Dürr Technik zaprezentowała swoją stację Sicolab 200MFA

Z kolei, nasz cichy kompresor SICOLAB 062MFA – prezentowany bezpośrednio na stoisku - został zgłoszony do nagrody na najlepszy produkt w kategorii wyposażenie laboratorium. Przed podjęciem decyzji komisja zbadała całą dokumentację produktu, taką jak instrukcje obsługi, arkusze danych, broszury, itp. W trakcie imprezy nasze stoisko zostało odwiedzone również przez komitet jurorów złożony profesorów z uniwersytetów i instytucji badawczych. Podczas wizyty zaprezentowano unikalne właściwości naszego sprzętu i udzielono odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez jurorów. Ankieta była bardzo wymagająca i pogłębiona. Przeprowadzono nawet praktyczną wymianę filtra. Prezentacja kompresora SICOLAB 062MFA wypadła bardzo dobrze a sam produkt zdobył GRAND PRIX.

Zwycięzcy zostali uhonorowani w trakcie uroczystej kolacji zorganizowanej dla wystawców w hotelu Marriott. Nagrody były wręczane w różnych kategoriach, np. wyposażenie laboratorium, aparatura pomiarowa, najbardziej innowacyjny produkt itp.

 

Pan Paweł Neuwerth, kierownik sprzedaży w Polsce, Dürr Technik - drugi od prawej